KAFKAS İŞADAMLARI DERNEĞİ
CAUCASUS BUSINESSMEN ASSOCIATION

 

   

 

 

Adıgey Cumhurbaşkanı Kumpıl Murat Türkiye'ye Geliyor
 


 

Cumhurbaşkanı Kumpıl Murat ve heyeti 23-26 Nisan 2019 tarihleri arasında Türkiye’de olacak.

Kafkas Dernekleri Federasyonu (KAFFED) Adıgey Cumhurbaşkanı Kumpıl Murat’ı, 18-19 Şubat 2019 tarihlerinde Adıgey Cumhuriyeti’ne düzenlemiş olduğu ziyarette Kafkas İş adamları Derneği (KAFİAD) ve Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) ile ortak bir program çerçevesinde Türkiye’ye davet etmişti.

Davetimizi kabul eden Cumhurbaşkanı Kumpıl Murat ve beraberindeki üst düzey yöneticilerden oluşan heyet resmi temaslar için 23 Nisan 2019 tarihinde Ankara’ya gelecek. Bu kapsamda Ankara’da TBMM Başkanı Mustafa Şentop ve Çerkes milletvekillerinin yanı sıra Rusya’nın Ankara Büyükelçiliği ile de görüşmeler yapılacak.

KAFFED; Cumhurbaşkanı Kumpıl Murat’ı Ankara, Düzce ve İstanbul’da düzenlenecek programlarda halkla buluşturacak. Kumpıl Murat ve heyetinin temaslarının detayları netleştikçe kamuoyu ile paylaşılacak.

KÜLTÜR ŞÖLENİ

Adıgey Cumhuriyeti’nin dünyaca ünlü dans ve müzik grupları Nalmes ve İslamey 26 Nisan Cuma akşamı İstanbul’da sahne alacaklar.

Kültür Şöleni Çerkes Kültür Evi Derneğimiz tarafından Beylikdüzü ilçesinde gerçekleştirilecek.

ADIGEY FEDERAL CUMHURİYETİ

Adıgey Federal Cumhuriyeti Çerkeslerin Anavatanıdır. Türkiye ile Rusya’nın 2019 yılını Kültür ve Turizm yılı ilan etmesi dolayısıyla Adıgey Cumhuriyeti de Türkiye ile Rusya arasında bir köprü görevi üstleniyor.

Rusya Federasyonu’nun Karadeniz’e açılan ticari kapısı olan Adıgey, ticaret, turizm, sanayi, kültür ve eğitim alanlarında iş birliği fırsatları da sunuyor.

Yaklaşık 300 sene süren savaşların ardından 1864 Çerkes Soykırım ve Sürgünüyle topraklarından sürülen Çerkesler’in dünyada en fazla nüfusunun yaşadığı ülke Türkiye.

Türkiye Çerkesleri, sürüldükleri topraklarla ve anavatandaki akrabaları ile bağlarını hiç koparmadı ve geliştirmeye devam ediyor.

Cumhurbaşkanı Kumpıl Murat'ın programına ilişkin detaylar kesinleştikçe KAFFED web sayfası www.kaffed.org ve sosyal medya hesaplarından duyurulacak.

kaynak : www.kaffed.org

 
  Paylaş      
 

KAFİAD